EV-database

Renault Zoe vs Mini Cooper

De Renault Zoe R135 52 kWh en de Mini Cooper SE zitten qua bereik dicht bij elkaar (395 vs 402 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Renault Zoe R135 52 kWh (compacte hatchback, 2019) en de Mini Cooper SE (compacte hatchback, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault Zoe R135 52 kWhMini Cooper SE
Bruikbare accu52 kWh49,2 kWh
WLTP-bereik395 km402 km
Verbruik (berekend)13,2 kWh/100 km12,2 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)46 kW95 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 77 min± 35 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 54 km± 120 km
Thuisladen per 100 km€ 3,69€ 3,43
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Mini Cooper SE voor: 402 versus 395 km, oftewel 7 km (zo'n 2%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Mini Cooper SE aan het langste eind met 35,1 om 76,6 minuten; dat scheelt 41,5 minuten, ruwweg 54%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±54 km (bij de Renault Zoe R135 52 kWh) tegenover ±120 km (bij de Mini Cooper SE) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Mini Cooper SE beter met 12,2 tegen 13,2 kWh/100 km — 0,9 kWh/100 km ofwel ±7% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 38,88 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Zoe R135 52 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Mini Cooper SE er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Renault Zoe R135 52 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault Zoe R135 52 kWh en Mini Cooper SE.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault Zoe R135 52 kWh of de Mini Cooper SE?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Zoe R135 52 kWh indicatief ±77 minuten en bij de Mini Cooper SE ±35 minuten (piek 46 vs 95 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Renault Zoe R135 52 kWh haalt 395 km WLTP, de Mini Cooper SE 402 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Zoe R135 52 kWh ongeveer € 3,69 en met de Mini Cooper SE ongeveer € 3,43, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 52 kWh over 395 km voor de Renault Zoe R135 52 kWh, 49,2 kWh over 402 km voor de Mini Cooper SE. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.