Renault Scenic E-Tech vs VinFast VF 8
Met 430 en 447 km WLTP-bereik liggen de Renault Scenic E-Tech Standard Range en de VinFast VF 8 Extended Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de Renault Scenic E-Tech Standard Range (middelgrote SUV, 2024) naast de VinFast VF 8 Extended Range (middelgrote SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Renault Scenic E-Tech Standard Range | VinFast VF 8 Extended Range |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 60 kWh | 87,7 kWh |
| WLTP-bereik | 430 km | 447 km |
| Verbruik (berekend) | 14 kWh/100 km | 19,6 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 135 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 44 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 144 km | ± 107 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,91 | € 5,49 |
| Aandrijving | FWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de VinFast VF 8 Extended Range: 447 tegenover 430 km — een verschil van 17 km (±4%).
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Renault Scenic E-Tech Standard Range: 31,3 tegenover 44 minuten — een verschil van 12,7 minuten (±29%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range zo'n 144 km bij en bij de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer 107 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Renault Scenic E-Tech Standard Range aan het langste eind met 14 om 19,6 kWh/100 km; dat scheelt 5,7 kWh/100 km, ruwweg 29%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 237,98 verschil.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Scenic E-Tech Standard Range met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Renault Scenic E-Tech Standard Range de meeste punten. Wie de VinFast VF 8 Extended Range overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Renault Scenic E-Tech Standard Range en VinFast VF 8 Extended Range.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Renault Scenic E-Tech Standard Range of de VinFast VF 8 Extended Range?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range indicatief ±31 minuten en bij de VinFast VF 8 Extended Range ±44 minuten (piek 130 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Renault Scenic E-Tech en de VinFast VF 8?
Volgens de WLTP-opgave 430 km tegenover 447 km — een verschil van 17 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer € 3,91 en met de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer € 5,49, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.