Renault Scenic E-Tech vs Mercedes-Benz EQE
Met 625 en 654 km WLTP-bereik liggen de Renault Scenic E-Tech Long Range en de Mercedes-Benz EQE 350+ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Renault Scenic E-Tech Long Range (middelgrote SUV, 2024) en de Mercedes-Benz EQE 350+ (sedan, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Renault Scenic E-Tech Long Range | Mercedes-Benz EQE 350+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 87 kWh | 90,6 kWh |
| WLTP-bereik | 625 km | 654 km |
| Verbruik (berekend) | 13,9 kWh/100 km | 13,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 170 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 167 km | ± 190 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,90 | € 3,88 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Mercedes-Benz EQE 350+ beter met 654 tegen 625 km — 29 km ofwel ±5% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Mercedes-Benz EQE 350+: 36,1 tegenover 39,3 minuten — een verschil van 3,2 minuten (±8%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±167 km (bij de Renault Scenic E-Tech Long Range) tegenover ±190 km (bij de Mercedes-Benz EQE 350+) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Mercedes-Benz EQE 350+ voor: 13,9 versus 13,9 kWh/100 km, oftewel 0,1 kWh/100 km (zo'n 0%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 2,81.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Scenic E-Tech Long Range met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Mercedes-Benz EQE 350+ er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Renault Scenic E-Tech Long Range kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault Scenic E-Tech Long Range en Mercedes-Benz EQE 350+.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Renault Scenic E-Tech Long Range of de Mercedes-Benz EQE 350+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Scenic E-Tech Long Range indicatief ±39 minuten en bij de Mercedes-Benz EQE 350+ ±36 minuten (piek 150 vs 170 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Renault Scenic E-Tech Long Range haalt 625 km WLTP, de Mercedes-Benz EQE 350+ 654 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Scenic E-Tech Long Range ongeveer € 3,90 en met de Mercedes-Benz EQE 350+ ongeveer € 3,88, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Renault Scenic E-Tech en Mercedes-Benz EQE?
De 150- en 170-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±39 en ±36 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.