EV-database

Renault Scenic E-Tech vs Kia EV4

Renault Scenic E-Tech Long Range of Kia EV4 81 kWh: op papier 625 en 630 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Renault Scenic E-Tech Long Range (middelgrote SUV, 2024) naast de Kia EV4 81 kWh (hatchback, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault Scenic E-Tech Long RangeKia EV4 81 kWh
Bruikbare accu87 kWh81,4 kWh
WLTP-bereik625 km630 km
Verbruik (berekend)13,9 kWh/100 km12,9 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW128 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 39 min± 43 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 167 km± 154 km
Thuisladen per 100 km€ 3,90€ 3,62
AandrijvingFWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Kia EV4 81 kWh aan het langste eind met 630 om 625 km; dat scheelt 5 km, ruwweg 1%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Renault Scenic E-Tech Long Range voor: 39,3 versus 43,1 minuten, oftewel 3,8 minuten (zo'n 9%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±167 km (bij de Renault Scenic E-Tech Long Range) tegenover ±154 km (bij de Kia EV4 81 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Kia EV4 81 kWh beter met 12,9 tegen 13,9 kWh/100 km — 1 kWh/100 km ofwel ±7% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 41,97.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Scenic E-Tech Long Range met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Kia EV4 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Kia EV4 81 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Renault Scenic E-Tech Long Range niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Renault Scenic E-Tech Long Range en Kia EV4 81 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault Scenic E-Tech Long Range of de Kia EV4 81 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Scenic E-Tech Long Range indicatief ±39 minuten en bij de Kia EV4 81 kWh ±43 minuten (piek 150 vs 128 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Renault Scenic E-Tech Long Range haalt 625 km WLTP, de Kia EV4 81 kWh 630 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Scenic E-Tech Long Range ongeveer € 3,90 en met de Kia EV4 81 kWh ongeveer € 3,62, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.