EV-database

Renault Megane E-Tech vs Ford Mustang Mach-E

De Renault Megane E-Tech EV60 en de Ford Mustang Mach-E Standard Range zitten qua bereik dicht bij elkaar (450 vs 470 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) en de Ford Mustang Mach-E Standard Range (middelgrote SUV, 2021) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault Megane E-Tech EV60Ford Mustang Mach-E Standard Range
Bruikbare accu60 kWh73 kWh
WLTP-bereik450 km470 km
Verbruik (berekend)13,3 kWh/100 km15,5 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 33 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 151 km± 150 km
Thuisladen per 100 km€ 3,73€ 4,35
AandrijvingFWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Ford Mustang Mach-E Standard Range voor: 470 versus 450 km, oftewel 20 km (zo'n 4%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Renault Megane E-Tech EV60: 31,3 tegenover 33 minuten — een verschil van 1,7 minuten (±5%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±151 km (bij de Renault Megane E-Tech EV60) tegenover ±150 km (bij de Ford Mustang Mach-E Standard Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Renault Megane E-Tech EV60 voor: 13,3 versus 15,5 kWh/100 km, oftewel 2,2 kWh/100 km (zo'n 14%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 92,34.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Renault Megane E-Tech EV60 de meeste punten. Wie de Ford Mustang Mach-E Standard Range overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Renault Megane E-Tech EV60 en Ford Mustang Mach-E Standard Range.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault Megane E-Tech EV60 of de Ford Mustang Mach-E Standard Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Megane E-Tech EV60 indicatief ±31 minuten en bij de Ford Mustang Mach-E Standard Range ±33 minuten (piek 130 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Renault Megane E-Tech en de Ford Mustang Mach-E?

Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 470 km — een verschil van 20 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73 en met de Ford Mustang Mach-E Standard Range ongeveer € 4,35, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Renault Megane E-Tech en Ford Mustang Mach-E?

De 130- en 150-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±31 en ±33 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.