EV-database

Renault Megane E-Tech vs BMW iX1

Met 450 en 475 km WLTP-bereik liggen de Renault Megane E-Tech EV60 en de BMW iX1 eDrive20 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) naast de BMW iX1 eDrive20 (compacte SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault Megane E-Tech EV60BMW iX1 eDrive20
Bruikbare accu60 kWh65 kWh
WLTP-bereik450 km475 km
Verbruik (berekend)13,3 kWh/100 km13,7 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 151 km± 147 km
Thuisladen per 100 km€ 3,73€ 3,83
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BMW iX1 eDrive20 aan het langste eind met 475 om 450 km; dat scheelt 25 km, ruwweg 6%.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Renault Megane E-Tech EV60: 31,3 tegenover 33,9 minuten — een verschil van 2,6 minuten (±8%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Renault Megane E-Tech EV60 zo'n 151 km bij en bij de BMW iX1 eDrive20 ongeveer 147 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Renault Megane E-Tech EV60 voor: 13,3 versus 13,7 kWh/100 km, oftewel 0,4 kWh/100 km (zo'n 3%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 14,74.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Renault Megane E-Tech EV60 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW iX1 eDrive20 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Renault Megane E-Tech EV60 en BMW iX1 eDrive20.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault Megane E-Tech EV60 of de BMW iX1 eDrive20?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Megane E-Tech EV60 indicatief ±31 minuten en bij de BMW iX1 eDrive20 ±34 minuten (piek 130 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Renault Megane E-Tech EV60 haalt 450 km WLTP, de BMW iX1 eDrive20 475 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73 en met de BMW iX1 eDrive20 ongeveer € 3,83, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.