Renault 5 E-Tech vs Leapmotor C10
Renault 5 E-Tech 52 kWh of Leapmotor C10: op papier 410 en 420 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Renault 5 E-Tech 52 kWh (compacte hatchback, 2024) naast de Leapmotor C10 (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Renault 5 E-Tech 52 kWh | Leapmotor C10 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 52 kWh | 69,9 kWh |
| WLTP-bereik | 410 km | 420 km |
| Verbruik (berekend) | 12,7 kWh/100 km | 16,6 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 6,6 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 84 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 56 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 122 km | ± 78 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,55 | € 4,66 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Leapmotor C10 aan het langste eind met 420 om 410 km; dat scheelt 10 km, ruwweg 2%.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Renault 5 E-Tech 52 kWh voor: 35,2 versus 56,4 minuten, oftewel 21,1 minuten (zo'n 38%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±122 km (bij de Renault 5 E-Tech 52 kWh) tegenover ±78 km (bij de Leapmotor C10) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Renault 5 E-Tech 52 kWh: 12,7 tegenover 16,6 kWh/100 km — een verschil van 4 kWh/100 km (±24%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 166,32.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault 5 E-Tech 52 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de Renault 5 E-Tech 52 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Renault 5 E-Tech 52 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Leapmotor C10 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault 5 E-Tech 52 kWh en Leapmotor C10.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Renault 5 E-Tech 52 kWh of de Leapmotor C10?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault 5 E-Tech 52 kWh indicatief ±35 minuten en bij de Leapmotor C10 ±56 minuten (piek 100 vs 84 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Renault 5 E-Tech 52 kWh haalt 410 km WLTP, de Leapmotor C10 420 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault 5 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,55 en met de Leapmotor C10 ongeveer € 4,66, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 52 kWh over 410 km voor de Renault 5 E-Tech 52 kWh, 69,9 kWh over 420 km voor de Leapmotor C10. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.