EV-database

Renault 5 E-Tech vs Citroën ë-C4

Met 410 en 415 km WLTP-bereik liggen de Renault 5 E-Tech 52 kWh en de Citroën ë-C4 54 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Renault 5 E-Tech 52 kWh (compacte hatchback, 2024) naast de Citroën ë-C4 54 kWh (hatchback, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault 5 E-Tech 52 kWhCitroën ë-C4 54 kWh
Bruikbare accu52 kWh48,1 kWh
WLTP-bereik410 km415 km
Verbruik (berekend)12,7 kWh/100 km11,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 33 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 122 km± 134 km
Thuisladen per 100 km€ 3,55€ 3,25
AandrijvingFWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Citroën ë-C4 54 kWh voor: 415 versus 410 km, oftewel 5 km (zo'n 1%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Citroën ë-C4 54 kWh: 32,6 tegenover 35,2 minuten — een verschil van 2,6 minuten (±7%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Renault 5 E-Tech 52 kWh zo'n 122 km bij en bij de Citroën ë-C4 54 kWh ongeveer 134 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Citroën ë-C4 54 kWh voor: 11,6 versus 12,7 kWh/100 km, oftewel 1,1 kWh/100 km (zo'n 9%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 45,89.

Alleen de Renault 5 E-Tech 52 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Citroën ë-C4 54 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Renault 5 E-Tech 52 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault 5 E-Tech 52 kWh en Citroën ë-C4 54 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault 5 E-Tech 52 kWh of de Citroën ë-C4 54 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault 5 E-Tech 52 kWh indicatief ±35 minuten en bij de Citroën ë-C4 54 kWh ±33 minuten (piek 100 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Renault 5 E-Tech 52 kWh haalt 410 km WLTP, de Citroën ë-C4 54 kWh 415 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault 5 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,55 en met de Citroën ë-C4 54 kWh ongeveer € 3,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 52 kWh over 410 km voor de Renault 5 E-Tech 52 kWh, 48,1 kWh over 415 km voor de Citroën ë-C4 54 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.