Renault 4 E-Tech vs Skoda Enyaq
Met 409 en 412 km WLTP-bereik liggen de Renault 4 E-Tech 52 kWh en de Skoda Enyaq 60 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Renault 4 E-Tech 52 kWh (compacte SUV, 2025) en de Skoda Enyaq 60 (middelgrote SUV, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Renault 4 E-Tech 52 kWh | Skoda Enyaq 60 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 52 kWh | 58 kWh |
| WLTP-bereik | 409 km | 412 km |
| Verbruik (berekend) | 12,7 kWh/100 km | 14,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 120 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 33 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 122 km | ± 132 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,56 | € 3,94 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Skoda Enyaq 60 voor: 412 versus 409 km, oftewel 3 km (zo'n 1%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Skoda Enyaq 60 aan het langste eind met 32,7 om 35,2 minuten; dat scheelt 2,5 minuten, ruwweg 7%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±122 km (bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh) tegenover ±132 km (bij de Skoda Enyaq 60) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Renault 4 E-Tech 52 kWh aan het langste eind met 12,7 om 14,1 kWh/100 km; dat scheelt 1,4 kWh/100 km, ruwweg 10%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 57,28 verschil.
Alleen de Renault 4 E-Tech 52 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Skoda Enyaq 60 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Renault 4 E-Tech 52 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Renault 4 E-Tech 52 kWh en Skoda Enyaq 60.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Renault 4 E-Tech 52 kWh of de Skoda Enyaq 60?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh indicatief ±35 minuten en bij de Skoda Enyaq 60 ±33 minuten (piek 100 vs 120 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Renault 4 E-Tech 52 kWh haalt 409 km WLTP, de Skoda Enyaq 60 412 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,56 en met de Skoda Enyaq 60 ongeveer € 3,94, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 52 kWh over 409 km voor de Renault 4 E-Tech 52 kWh, 58 kWh over 412 km voor de Skoda Enyaq 60. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.