Porsche Taycan vs Porsche Macan
Met 630 en 641 km WLTP-bereik liggen de Porsche Taycan Turbo en de Porsche Macan RWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Porsche Taycan Turbo (sportieve EV, 2024) en de Porsche Macan RWD (middelgrote SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Taycan Turbo | Porsche Macan RWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 97 kWh | 95 kWh |
| WLTP-bereik | 630 km | 641 km |
| Verbruik (berekend) | 15,4 kWh/100 km | 14,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 320 kW | 270 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 21 min | ± 24 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 322 km | ± 282 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,31 | € 4,15 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Porsche Macan RWD voor: 641 versus 630 km, oftewel 11 km (zo'n 2%) verschil.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Taycan Turbo voor: 20,5 versus 23,8 minuten, oftewel 3,3 minuten (zo'n 14%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±322 km (bij de Porsche Taycan Turbo) tegenover ±282 km (bij de Porsche Macan RWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Porsche Macan RWD beter met 14,8 tegen 15,4 kWh/100 km — 0,6 kWh/100 km ofwel ±4% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 24,20.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Porsche Macan RWD er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Porsche Taycan Turbo kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Porsche Taycan Turbo en Porsche Macan RWD.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Taycan Turbo of de Porsche Macan RWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Taycan Turbo indicatief ±21 minuten en bij de Porsche Macan RWD ±24 minuten (piek 320 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Porsche Taycan Turbo haalt 630 km WLTP, de Porsche Macan RWD 641 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Taycan Turbo ongeveer € 4,31 en met de Porsche Macan RWD ongeveer € 4,15, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.