Porsche Taycan vs Mercedes-Benz EQS SUV
De Porsche Taycan Turbo en de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ zitten qua bereik dicht bij elkaar (630 vs 640 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Porsche Taycan Turbo (sportieve EV, 2024) en de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Taycan Turbo | Mercedes-Benz EQS SUV 450+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 97 kWh | 108,4 kWh |
| WLTP-bereik | 630 km | 640 km |
| Verbruik (berekend) | 15,4 kWh/100 km | 16,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 320 kW | 200 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 21 min | ± 37 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 322 km | ± 183 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,31 | € 4,74 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ voor: 640 versus 630 km, oftewel 10 km (zo'n 2%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Porsche Taycan Turbo: 20,5 tegenover 36,7 minuten — een verschil van 16,2 minuten (±44%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±322 km (bij de Porsche Taycan Turbo) tegenover ±183 km (bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Porsche Taycan Turbo voor: 15,4 versus 16,9 kWh/100 km, oftewel 1,5 kWh/100 km (zo'n 9%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 64,71.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Porsche Taycan Turbo als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Porsche Taycan Turbo en Mercedes-Benz EQS SUV 450+.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Taycan Turbo of de Mercedes-Benz EQS SUV 450+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Taycan Turbo indicatief ±21 minuten en bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ±37 minuten (piek 320 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Porsche Taycan Turbo haalt 630 km WLTP, de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ 640 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Taycan Turbo ongeveer € 4,31 en met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 97 kWh over 630 km voor de Porsche Taycan Turbo, 108,4 kWh over 640 km voor de Mercedes-Benz EQS SUV 450+. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.