Porsche Taycan vs Lucid Air
Porsche Taycan Turbo of Lucid Air Pure: op papier 630 en 747 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de Porsche Taycan Turbo (sportieve EV, 2024) en de Lucid Air Pure (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Taycan Turbo | Lucid Air Pure |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 97 kWh | 88 kWh |
| WLTP-bereik | 630 km | 747 km |
| Verbruik (berekend) | 15,4 kWh/100 km | 11,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 320 kW | 200 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 21 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 322 km | ± 263 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,31 | € 3,30 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Lucid Air Pure aan het langste eind met 747 om 630 km; dat scheelt 117 km, ruwweg 19%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Porsche Taycan Turbo: 20,5 tegenover 29,8 minuten — een verschil van 9,3 minuten (±31%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±322 km (bij de Porsche Taycan Turbo) tegenover ±263 km (bij de Lucid Air Pure) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Lucid Air Pure voor: 11,8 versus 15,4 kWh/100 km, oftewel 3,6 kWh/100 km (zo'n 23%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 151,89 verschil.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Pure met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lucid Air Pure de meeste punten. Wie de Porsche Taycan Turbo overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Porsche Taycan Turbo en Lucid Air Pure.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Taycan Turbo of de Lucid Air Pure?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Taycan Turbo indicatief ±21 minuten en bij de Lucid Air Pure ±30 minuten (piek 320 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Porsche Taycan Turbo haalt 630 km WLTP, de Lucid Air Pure 747 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Taycan Turbo ongeveer € 4,31 en met de Lucid Air Pure ongeveer € 3,30, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 97 kWh over 630 km voor de Porsche Taycan Turbo, 88 kWh over 747 km voor de Lucid Air Pure. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.