Porsche Taycan vs Lucid Air
De Porsche Taycan 4S en de Lucid Air Pure zitten qua bereik dicht bij elkaar (642 vs 747 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Porsche Taycan 4S (sportieve EV, 2024) en de Lucid Air Pure (sedan, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Taycan 4S | Lucid Air Pure |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 97 kWh | 88 kWh |
| WLTP-bereik | 642 km | 747 km |
| Verbruik (berekend) | 15,1 kWh/100 km | 11,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 320 kW | 200 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 21 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 328 km | ± 263 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,23 | € 3,30 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Lucid Air Pure beter met 747 tegen 642 km — 105 km ofwel ±16% uit elkaar.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Porsche Taycan 4S beter met 20,5 tegen 29,8 minuten — 9,3 minuten ofwel ±31% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Porsche Taycan 4S zo'n 328 km bij en bij de Lucid Air Pure ongeveer 263 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Lucid Air Pure voor: 11,8 versus 15,1 kWh/100 km, oftewel 3,3 kWh/100 km (zo'n 22%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 139,80 verschil.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Pure met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Lucid Air Pure er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Porsche Taycan 4S kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Porsche Taycan 4S en Lucid Air Pure.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Taycan 4S of de Lucid Air Pure?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Taycan 4S indicatief ±21 minuten en bij de Lucid Air Pure ±30 minuten (piek 320 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Taycan en de Lucid Air?
Volgens de WLTP-opgave 642 km tegenover 747 km — een verschil van 105 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Taycan 4S ongeveer € 4,23 en met de Lucid Air Pure ongeveer € 3,30, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 97 kWh over 642 km voor de Porsche Taycan 4S, 88 kWh over 747 km voor de Lucid Air Pure. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.