EV-database

Porsche Taycan vs Audi A6 e-tron

De Porsche Taycan 4S en de Audi A6 e-tron performance zitten qua bereik dicht bij elkaar (642 vs 750 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Porsche Taycan 4S (sportieve EV, 2024) en de Audi A6 e-tron performance (sedan, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPorsche Taycan 4SAudi A6 e-tron performance
Bruikbare accu97 kWh94,9 kWh
WLTP-bereik642 km750 km
Verbruik (berekend)15,1 kWh/100 km12,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)320 kW270 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 21 min± 24 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 328 km± 331 km
Thuisladen per 100 km€ 4,23€ 3,54
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Audi A6 e-tron performance aan het langste eind met 750 om 642 km; dat scheelt 108 km, ruwweg 17%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Taycan 4S voor: 20,5 versus 23,8 minuten, oftewel 3,3 minuten (zo'n 14%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Porsche Taycan 4S zo'n 328 km bij en bij de Audi A6 e-tron performance ongeveer 331 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Audi A6 e-tron performance: 12,7 tegenover 15,1 kWh/100 km — een verschil van 2,5 kWh/100 km (±16%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 103,14.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Audi A6 e-tron performance er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Porsche Taycan 4S kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Porsche Taycan 4S en Audi A6 e-tron performance.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Porsche Taycan 4S of de Audi A6 e-tron performance?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Taycan 4S indicatief ±21 minuten en bij de Audi A6 e-tron performance ±24 minuten (piek 320 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Taycan en de Audi A6 e-tron?

Volgens de WLTP-opgave 642 km tegenover 750 km — een verschil van 108 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Taycan 4S ongeveer € 4,23 en met de Audi A6 e-tron performance ongeveer € 3,54, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Porsche Taycan en Audi A6 e-tron?

De 320- en 270-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±21 en ±24 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.