EV-database

Porsche Macan vs Polestar 4

Porsche Macan Turbo of Polestar 4 Long Range Single Motor: op papier 590 en 620 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Porsche Macan Turbo (middelgrote SUV, 2024) en de Polestar 4 Long Range Single Motor (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPorsche Macan TurboPolestar 4 Long Range Single Motor
Bruikbare accu95 kWh94 kWh
WLTP-bereik590 km620 km
Verbruik (berekend)16,1 kWh/100 km15,2 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)270 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 32 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 260 km± 204 km
Thuisladen per 100 km€ 4,51€ 4,25
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Polestar 4 Long Range Single Motor aan het langste eind met 620 om 590 km; dat scheelt 30 km, ruwweg 5%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Porsche Macan Turbo beter met 23,8 tegen 31,8 minuten — 8 minuten ofwel ±25% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±260 km (bij de Porsche Macan Turbo) tegenover ±204 km (bij de Polestar 4 Long Range Single Motor) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Polestar 4 Long Range Single Motor: 15,2 tegenover 16,1 kWh/100 km — een verschil van 0,9 kWh/100 km (±6%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 39,50 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Polestar 4 Long Range Single Motor met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Polestar 4 Long Range Single Motor als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Porsche Macan Turbo niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Porsche Macan Turbo en Polestar 4 Long Range Single Motor.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Porsche Macan Turbo of de Polestar 4 Long Range Single Motor?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan Turbo indicatief ±24 minuten en bij de Polestar 4 Long Range Single Motor ±32 minuten (piek 270 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Macan en de Polestar 4?

Volgens de WLTP-opgave 590 km tegenover 620 km — een verschil van 30 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan Turbo ongeveer € 4,51 en met de Polestar 4 Long Range Single Motor ongeveer € 4,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Porsche Macan en Polestar 4?

De 270- en 200-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±24 en ±32 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.