Porsche Macan vs Porsche Taycan
Porsche Macan RWD of Porsche Taycan 4S: op papier 641 en 642 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Porsche Macan RWD (middelgrote SUV, 2024) en de Porsche Taycan 4S (sportieve EV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Macan RWD | Porsche Taycan 4S |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 95 kWh | 97 kWh |
| WLTP-bereik | 641 km | 642 km |
| Verbruik (berekend) | 14,8 kWh/100 km | 15,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 270 kW | 320 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 24 min | ± 21 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 282 km | ± 328 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,15 | € 4,23 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Porsche Taycan 4S aan het langste eind met 642 om 641 km; dat scheelt 1 km, ruwweg 0%.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Taycan 4S voor: 20,5 versus 23,8 minuten, oftewel 3,3 minuten (zo'n 14%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±282 km (bij de Porsche Macan RWD) tegenover ±328 km (bij de Porsche Taycan 4S) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Porsche Macan RWD voor: 14,8 versus 15,1 kWh/100 km, oftewel 0,3 kWh/100 km (zo'n 2%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 12,11.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Porsche Taycan 4S de meeste punten. Wie de Porsche Macan RWD overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Porsche Macan RWD en Porsche Taycan 4S.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Macan RWD of de Porsche Taycan 4S?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan RWD indicatief ±24 minuten en bij de Porsche Taycan 4S ±21 minuten (piek 270 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Porsche Macan RWD haalt 641 km WLTP, de Porsche Taycan 4S 642 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan RWD ongeveer € 4,15 en met de Porsche Taycan 4S ongeveer € 4,23, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Porsche Macan en Porsche Taycan?
De 270- en 320-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±24 en ±21 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.