EV-database

Porsche Macan vs Lucid Air

Met 641 en 725 km WLTP-bereik liggen de Porsche Macan RWD en de Lucid Air Touring in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Porsche Macan RWD (middelgrote SUV, 2024) en de Lucid Air Touring (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPorsche Macan RWDLucid Air Touring
Bruikbare accu95 kWh92 kWh
WLTP-bereik641 km725 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km12,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)270 kW250 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 25 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 282 km± 305 km
Thuisladen per 100 km€ 4,15€ 3,55
AandrijvingRWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Lucid Air Touring aan het langste eind met 725 om 641 km; dat scheelt 84 km, ruwweg 13%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Porsche Macan RWD aan het langste eind met 23,8 om 24,9 minuten; dat scheelt 1,1 minuten, ruwweg 4%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Porsche Macan RWD zo'n 282 km bij en bij de Lucid Air Touring ongeveer 305 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Lucid Air Touring voor: 12,7 versus 14,8 kWh/100 km, oftewel 2,1 kWh/100 km (zo'n 14%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 89,50.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Touring met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Lucid Air Touring er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Porsche Macan RWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Porsche Macan RWD en Lucid Air Touring.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Porsche Macan RWD of de Lucid Air Touring?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan RWD indicatief ±24 minuten en bij de Lucid Air Touring ±25 minuten (piek 270 vs 250 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Macan en de Lucid Air?

Volgens de WLTP-opgave 641 km tegenover 725 km — een verschil van 84 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan RWD ongeveer € 4,15 en met de Lucid Air Touring ongeveer € 3,55, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Porsche Macan en Lucid Air?

De 270- en 250-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±24 en ±25 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.