Porsche Macan vs Polestar 4
De Porsche Macan 4 en de Polestar 4 Long Range Single Motor zitten qua bereik dicht bij elkaar (613 vs 620 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Porsche Macan 4 (middelgrote SUV, 2024) en de Polestar 4 Long Range Single Motor (middelgrote SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Macan 4 | Polestar 4 Long Range Single Motor |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 95 kWh | 94 kWh |
| WLTP-bereik | 613 km | 620 km |
| Verbruik (berekend) | 15,5 kWh/100 km | 15,2 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 270 kW | 200 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 24 min | ± 32 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 270 km | ± 204 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,34 | € 4,25 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Polestar 4 Long Range Single Motor: 620 tegenover 613 km — een verschil van 7 km (±1%).
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Porsche Macan 4: 23,8 tegenover 31,8 minuten — een verschil van 8 minuten (±25%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±270 km (bij de Porsche Macan 4) tegenover ±204 km (bij de Polestar 4 Long Range Single Motor) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Polestar 4 Long Range Single Motor voor: 15,2 versus 15,5 kWh/100 km, oftewel 0,3 kWh/100 km (zo'n 2%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 14,12.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Polestar 4 Long Range Single Motor met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Polestar 4 Long Range Single Motor de meeste punten. Wie de Porsche Macan 4 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Porsche Macan 4 en Polestar 4 Long Range Single Motor.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Macan 4 of de Polestar 4 Long Range Single Motor?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan 4 indicatief ±24 minuten en bij de Polestar 4 Long Range Single Motor ±32 minuten (piek 270 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Macan en de Polestar 4?
Volgens de WLTP-opgave 613 km tegenover 620 km — een verschil van 7 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan 4 ongeveer € 4,34 en met de Polestar 4 Long Range Single Motor ongeveer € 4,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.