EV-database

Porsche Macan vs Kia EV4

Met 613 en 630 km WLTP-bereik liggen de Porsche Macan 4 en de Kia EV4 81 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Porsche Macan 4 (middelgrote SUV, 2024) naast de Kia EV4 81 kWh (hatchback, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPorsche Macan 4Kia EV4 81 kWh
Bruikbare accu95 kWh81,4 kWh
WLTP-bereik613 km630 km
Verbruik (berekend)15,5 kWh/100 km12,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)270 kW128 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 43 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 270 km± 154 km
Thuisladen per 100 km€ 4,34€ 3,62
AandrijvingAWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Kia EV4 81 kWh aan het langste eind met 630 om 613 km; dat scheelt 17 km, ruwweg 3%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Porsche Macan 4 aan het langste eind met 23,8 om 43,1 minuten; dat scheelt 19,2 minuten, ruwweg 45%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±270 km (bij de Porsche Macan 4) tegenover ±154 km (bij de Kia EV4 81 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Kia EV4 81 kWh beter met 12,9 tegen 15,5 kWh/100 km — 2,6 kWh/100 km ofwel ±17% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 108,23.

Alleen de Kia EV4 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Kia EV4 81 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Porsche Macan 4 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Porsche Macan 4 en Kia EV4 81 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Porsche Macan 4 of de Kia EV4 81 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan 4 indicatief ±24 minuten en bij de Kia EV4 81 kWh ±43 minuten (piek 270 vs 128 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Porsche Macan 4 haalt 613 km WLTP, de Kia EV4 81 kWh 630 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan 4 ongeveer € 4,34 en met de Kia EV4 81 kWh ongeveer € 3,62, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.