EV-database

Porsche Macan vs BMW iX

Met 613 en 630 km WLTP-bereik liggen de Porsche Macan 4 en de BMW iX xDrive50 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Porsche Macan 4 (middelgrote SUV, 2024) en de BMW iX xDrive50 (grote SUV, 2021) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPorsche Macan 4BMW iX xDrive50
Bruikbare accu95 kWh105 kWh
WLTP-bereik613 km630 km
Verbruik (berekend)15,5 kWh/100 km16,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)270 kW195 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 36 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 270 km± 181 km
Thuisladen per 100 km€ 4,34€ 4,67
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BMW iX xDrive50 aan het langste eind met 630 om 613 km; dat scheelt 17 km, ruwweg 3%.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Porsche Macan 4: 23,8 tegenover 36,5 minuten — een verschil van 12,6 minuten (±35%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±270 km (bij de Porsche Macan 4) tegenover ±181 km (bij de BMW iX xDrive50) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Porsche Macan 4 aan het langste eind met 15,5 om 16,7 kWh/100 km; dat scheelt 1,2 kWh/100 km, ruwweg 7%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 49,10 verschil.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Porsche Macan 4 de meeste punten. Wie de BMW iX xDrive50 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Porsche Macan 4 en BMW iX xDrive50.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Porsche Macan 4 of de BMW iX xDrive50?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan 4 indicatief ±24 minuten en bij de BMW iX xDrive50 ±36 minuten (piek 270 vs 195 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Porsche Macan 4 haalt 613 km WLTP, de BMW iX xDrive50 630 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan 4 ongeveer € 4,34 en met de BMW iX xDrive50 ongeveer € 4,67, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.