EV-database

Porsche Macan vs BMW i7

Met 613 en 625 km WLTP-bereik liggen de Porsche Macan 4 en de BMW i7 xDrive60 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Porsche Macan 4 (middelgrote SUV, 2024) en de BMW i7 xDrive60 (sedan, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPorsche Macan 4BMW i7 xDrive60
Bruikbare accu95 kWh102 kWh
WLTP-bereik613 km625 km
Verbruik (berekend)15,5 kWh/100 km16,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)270 kW195 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 35 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 270 km± 185 km
Thuisladen per 100 km€ 4,34€ 4,57
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de BMW i7 xDrive60 beter met 625 tegen 613 km — 12 km ofwel ±2% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Macan 4 voor: 23,8 versus 35,4 minuten, oftewel 11,6 minuten (zo'n 33%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±270 km (bij de Porsche Macan 4) tegenover ±185 km (bij de BMW i7 xDrive60) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Porsche Macan 4 beter met 15,5 tegen 16,3 kWh/100 km — 0,8 kWh/100 km ofwel ±5% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 34,54.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Porsche Macan 4 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW i7 xDrive60 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Porsche Macan 4 en BMW i7 xDrive60.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Porsche Macan 4 of de BMW i7 xDrive60?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Macan 4 indicatief ±24 minuten en bij de BMW i7 xDrive60 ±35 minuten (piek 270 vs 195 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Porsche Macan 4 haalt 613 km WLTP, de BMW i7 xDrive60 625 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Macan 4 ongeveer € 4,34 en met de BMW i7 xDrive60 ongeveer € 4,57, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.