EV-database

Polestar 4 vs Porsche Macan

Met 620 en 641 km WLTP-bereik liggen de Polestar 4 Long Range Single Motor en de Porsche Macan RWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Polestar 4 Long Range Single Motor (middelgrote SUV, 2024) en de Porsche Macan RWD (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPolestar 4 Long Range Single MotorPorsche Macan RWD
Bruikbare accu94 kWh95 kWh
WLTP-bereik620 km641 km
Verbruik (berekend)15,2 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)200 kW270 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 24 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 204 km± 282 km
Thuisladen per 100 km€ 4,25€ 4,15
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Porsche Macan RWD aan het langste eind met 641 om 620 km; dat scheelt 21 km, ruwweg 3%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Macan RWD voor: 23,8 versus 31,8 minuten, oftewel 8 minuten (zo'n 25%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±204 km (bij de Polestar 4 Long Range Single Motor) tegenover ±282 km (bij de Porsche Macan RWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Porsche Macan RWD: 14,8 tegenover 15,2 kWh/100 km — een verschil van 0,3 kWh/100 km (±2%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 14,31.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Polestar 4 Long Range Single Motor met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Porsche Macan RWD de meeste punten. Wie de Polestar 4 Long Range Single Motor overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Polestar 4 Long Range Single Motor en Porsche Macan RWD.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Polestar 4 Long Range Single Motor of de Porsche Macan RWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Polestar 4 Long Range Single Motor indicatief ±32 minuten en bij de Porsche Macan RWD ±24 minuten (piek 200 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Polestar 4 en de Porsche Macan?

Volgens de WLTP-opgave 620 km tegenover 641 km — een verschil van 21 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Polestar 4 Long Range Single Motor ongeveer € 4,25 en met de Porsche Macan RWD ongeveer € 4,15, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 94 kWh over 620 km voor de Polestar 4 Long Range Single Motor, 95 kWh over 641 km voor de Porsche Macan RWD. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.