Polestar 2 vs Cupra Tavascan
Polestar 2 Standard Range Single Motor of Cupra Tavascan Endurance: op papier 546 en 568 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de Polestar 2 Standard Range Single Motor (sedan, 2024) en de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Polestar 2 Standard Range Single Motor | Cupra Tavascan Endurance |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 69 kWh | 77 kWh |
| WLTP-bereik | 546 km | 568 km |
| Verbruik (berekend) | 12,6 kWh/100 km | 13,6 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 135 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 39 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 166 km | ± 154 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,54 | € 3,80 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Cupra Tavascan Endurance: 568 tegenover 546 km — een verschil van 22 km (±4%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Polestar 2 Standard Range Single Motor voor: 34,6 versus 38,6 minuten, oftewel 4 minuten (zo'n 10%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±166 km (bij de Polestar 2 Standard Range Single Motor) tegenover ±154 km (bij de Cupra Tavascan Endurance) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Polestar 2 Standard Range Single Motor aan het langste eind met 12,6 om 13,6 kWh/100 km; dat scheelt 0,9 kWh/100 km, ruwweg 7%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 38,60 verschil.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Polestar 2 Standard Range Single Motor de meeste punten. Wie de Cupra Tavascan Endurance overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Polestar 2 Standard Range Single Motor en Cupra Tavascan Endurance.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Polestar 2 Standard Range Single Motor of de Cupra Tavascan Endurance?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Polestar 2 Standard Range Single Motor indicatief ±35 minuten en bij de Cupra Tavascan Endurance ±39 minuten (piek 135 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Polestar 2 en de Cupra Tavascan?
Volgens de WLTP-opgave 546 km tegenover 568 km — een verschil van 22 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Polestar 2 Standard Range Single Motor ongeveer € 3,54 en met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 69 kWh over 546 km voor de Polestar 2 Standard Range Single Motor, 77 kWh over 568 km voor de Cupra Tavascan Endurance. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.