Peugeot e-208 vs MG MG4
De Peugeot e-208 54 kWh en de MG MG4 Comfort 64 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (433 vs 450 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Peugeot e-208 54 kWh (compacte hatchback, 2023) en de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Peugeot e-208 54 kWh | MG MG4 Comfort 64 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 48,1 kWh | 61,7 kWh |
| WLTP-bereik | 433 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 11,1 kWh/100 km | 13,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 135 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 33 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 140 km | ± 153 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,11 | € 3,84 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de MG MG4 Comfort 64 kWh beter met 450 tegen 433 km — 17 km ofwel ±4% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG MG4 Comfort 64 kWh: 31 tegenover 32,6 minuten — een verschil van 1,6 minuten (±5%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±140 km (bij de Peugeot e-208 54 kWh) tegenover ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Peugeot e-208 54 kWh aan het langste eind met 11,1 om 13,7 kWh/100 km; dat scheelt 2,6 kWh/100 km, ruwweg 19%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 109,31 verschil.
Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG MG4 Comfort 64 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Peugeot e-208 54 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Peugeot e-208 54 kWh en MG MG4 Comfort 64 kWh.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Peugeot e-208 54 kWh of de MG MG4 Comfort 64 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Peugeot e-208 54 kWh indicatief ±33 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 100 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Peugeot e-208 en de MG MG4?
Volgens de WLTP-opgave 433 km tegenover 450 km — een verschil van 17 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Peugeot e-208 54 kWh ongeveer € 3,11 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.