EV-database

Opel Mokka Electric vs MG MG4

Met 338 en 350 km WLTP-bereik liggen de Opel Mokka Electric 50 kWh en de MG MG4 Standard 51 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Opel Mokka Electric 50 kWh (compacte SUV, 2021) en de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkOpel Mokka Electric 50 kWhMG MG4 Standard 51 kWh
Bruikbare accu46,3 kWh50,8 kWh
WLTP-bereik338 km350 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km14,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW6,6 kW
DC-snelladen (piek)100 kW117 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 29 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 113 km± 125 km
Thuisladen per 100 km€ 3,84€ 4,06
AandrijvingFWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de MG MG4 Standard 51 kWh beter met 350 tegen 338 km — 12 km ofwel ±4% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG MG4 Standard 51 kWh: 29,4 tegenover 31,4 minuten — een verschil van 2 minuten (±6%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±113 km (bij de Opel Mokka Electric 50 kWh) tegenover ±125 km (bij de MG MG4 Standard 51 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Opel Mokka Electric 50 kWh voor: 13,7 versus 14,5 kWh/100 km, oftewel 0,8 kWh/100 km (zo'n 6%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 34,27.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Opel Mokka Electric 50 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG MG4 Standard 51 kWh de meeste punten. Wie de Opel Mokka Electric 50 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Opel Mokka Electric 50 kWh en MG MG4 Standard 51 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Opel Mokka Electric 50 kWh of de MG MG4 Standard 51 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Opel Mokka Electric 50 kWh indicatief ±31 minuten en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ±29 minuten (piek 100 vs 117 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Opel Mokka Electric 50 kWh haalt 338 km WLTP, de MG MG4 Standard 51 kWh 350 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Opel Mokka Electric 50 kWh ongeveer € 3,84 en met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.