EV-database

Omoda E5 vs MG MG4

Omoda E5 of MG MG4 Comfort 64 kWh: op papier 430 en 450 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Omoda E5 (compacte SUV, 2024) en de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkOmoda E5MG MG4 Comfort 64 kWh
Bruikbare accu61 kWh61,7 kWh
WLTP-bereik430 km450 km
Verbruik (berekend)14,2 kWh/100 km13,7 kWh/100 km
AC-laden (max)9,9 kW11 kW
DC-snelladen (piek)80 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 52 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 87 km± 153 km
Thuisladen per 100 km€ 3,97€ 3,84
AandrijvingFWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 450 versus 430 km, oftewel 20 km (zo'n 5%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG MG4 Comfort 64 kWh: 31 tegenover 51,7 minuten — een verschil van 20,7 minuten (±40%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Omoda E5 zo'n 87 km bij en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer 153 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de MG MG4 Comfort 64 kWh: 13,7 tegenover 14,2 kWh/100 km — een verschil van 0,5 kWh/100 km (±3%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 19,95.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de MG MG4 Comfort 64 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Comfort 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Omoda E5 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Omoda E5 en MG MG4 Comfort 64 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Omoda E5 of de MG MG4 Comfort 64 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Omoda E5 indicatief ±52 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 80 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 9,9 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Omoda E5 en de MG MG4?

Volgens de WLTP-opgave 430 km tegenover 450 km — een verschil van 20 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Omoda E5 ongeveer € 3,97 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.