Nissan Leaf vs Mini Cooper
De Nissan Leaf e+ 59 kWh en de Mini Cooper SE zitten qua bereik dicht bij elkaar (385 vs 402 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Nissan Leaf e+ 59 kWh (hatchback, 2019) en de Mini Cooper SE (compacte hatchback, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nissan Leaf e+ 59 kWh | Mini Cooper SE |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 59 kWh | 49,2 kWh |
| WLTP-bereik | 385 km | 402 km |
| Verbruik (berekend) | 15,3 kWh/100 km | 12,2 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 6,6 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 95 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 40 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 101 km | ± 120 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,29 | € 3,43 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Mini Cooper SE voor: 402 versus 385 km, oftewel 17 km (zo'n 4%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Mini Cooper SE: 35,1 tegenover 40 minuten — een verschil van 4,9 minuten (±12%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nissan Leaf e+ 59 kWh zo'n 101 km bij en bij de Mini Cooper SE ongeveer 120 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Mini Cooper SE voor: 12,2 versus 15,3 kWh/100 km, oftewel 3,1 kWh/100 km (zo'n 20%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 129,61 verschil.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Mini Cooper SE met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Mini Cooper SE de meeste punten. Wie de Nissan Leaf e+ 59 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Nissan Leaf e+ 59 kWh en Mini Cooper SE.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nissan Leaf e+ 59 kWh of de Mini Cooper SE?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nissan Leaf e+ 59 kWh indicatief ±40 minuten en bij de Mini Cooper SE ±35 minuten (piek 100 vs 95 kW). AC-laden gaat met maximaal 6,6 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Nissan Leaf e+ 59 kWh haalt 385 km WLTP, de Mini Cooper SE 402 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nissan Leaf e+ 59 kWh ongeveer € 4,29 en met de Mini Cooper SE ongeveer € 3,43, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 59 kWh over 385 km voor de Nissan Leaf e+ 59 kWh, 49,2 kWh over 402 km voor de Mini Cooper SE. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.