EV-database

Nissan Ariya vs Tesla Model Y

Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh of Tesla Model Y Performance: op papier 500 en 514 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh (middelgrote SUV, 2023) naast de Tesla Model Y Performance (middelgrote SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNissan Ariya e-4ORCE 87 kWhTesla Model Y Performance
Bruikbare accu87 kWh75 kWh
WLTP-bereik500 km514 km
Verbruik (berekend)17,4 kWh/100 km14,6 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW250 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 45 min± 20 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 116 km± 266 km
Thuisladen per 100 km€ 4,87€ 4,09
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Tesla Model Y Performance voor: 514 versus 500 km, oftewel 14 km (zo'n 3%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Tesla Model Y Performance aan het langste eind met 20,3 om 45,3 minuten; dat scheelt 25 minuten, ruwweg 55%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh zo'n 116 km bij en bij de Tesla Model Y Performance ongeveer 266 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Tesla Model Y Performance aan het langste eind met 14,6 om 17,4 kWh/100 km; dat scheelt 2,8 kWh/100 km, ruwweg 16%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 117,96.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Tesla Model Y Performance er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh en Tesla Model Y Performance.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh of de Tesla Model Y Performance?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh indicatief ±45 minuten en bij de Tesla Model Y Performance ±20 minuten (piek 130 vs 250 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh haalt 500 km WLTP, de Tesla Model Y Performance 514 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ongeveer € 4,87 en met de Tesla Model Y Performance ongeveer € 4,09, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.