EV-database

Nissan Ariya vs MG MG4

Met 500 en 520 km WLTP-bereik liggen de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh en de MG MG4 Extended Range 77 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh (middelgrote SUV, 2023) naast de MG MG4 Extended Range 77 kWh (hatchback, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNissan Ariya e-4ORCE 87 kWhMG MG4 Extended Range 77 kWh
Bruikbare accu87 kWh74,4 kWh
WLTP-bereik500 km520 km
Verbruik (berekend)17,4 kWh/100 km14,3 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW144 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 45 min± 35 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 116 km± 156 km
Thuisladen per 100 km€ 4,87€ 4,01
AandrijvingAWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG MG4 Extended Range 77 kWh aan het langste eind met 520 om 500 km; dat scheelt 20 km, ruwweg 4%.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG MG4 Extended Range 77 kWh: 35 tegenover 45,3 minuten — een verschil van 10,3 minuten (±23%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh zo'n 116 km bij en bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh ongeveer 156 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de MG MG4 Extended Range 77 kWh aan het langste eind met 14,3 om 17,4 kWh/100 km; dat scheelt 3,1 kWh/100 km, ruwweg 18%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 129,88.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de MG MG4 Extended Range 77 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG MG4 Extended Range 77 kWh de meeste punten. Wie de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh en MG MG4 Extended Range 77 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh of de MG MG4 Extended Range 77 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh indicatief ±45 minuten en bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh ±35 minuten (piek 130 vs 144 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nissan Ariya en de MG MG4?

Volgens de WLTP-opgave 500 km tegenover 520 km — een verschil van 20 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ongeveer € 4,87 en met de MG MG4 Extended Range 77 kWh ongeveer € 4,01, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.