EV-database

Nissan Ariya vs Kia EV9

Met 500 en 505 km WLTP-bereik liggen de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh en de Kia EV9 AWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh (middelgrote SUV, 2023) en de Kia EV9 AWD (grote SUV, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNissan Ariya e-4ORCE 87 kWhKia EV9 AWD
Bruikbare accu87 kWh99,8 kWh
WLTP-bereik500 km505 km
Verbruik (berekend)17,4 kWh/100 km19,8 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW210 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 45 min± 32 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 116 km± 165 km
Thuisladen per 100 km€ 4,87€ 5,53
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Kia EV9 AWD: 505 tegenover 500 km — een verschil van 5 km (±1%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Kia EV9 AWD aan het langste eind met 32,2 om 45,3 minuten; dat scheelt 13,1 minuten, ruwweg 29%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh zo'n 116 km bij en bij de Kia EV9 AWD ongeveer 165 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh beter met 17,4 tegen 19,8 kWh/100 km — 2,4 kWh/100 km ofwel ±12% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 99,22.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Kia EV9 AWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Kia EV9 AWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh en Kia EV9 AWD.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh of de Kia EV9 AWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh indicatief ±45 minuten en bij de Kia EV9 AWD ±32 minuten (piek 130 vs 210 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nissan Ariya en de Kia EV9?

Volgens de WLTP-opgave 500 km tegenover 505 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ongeveer € 4,87 en met de Kia EV9 AWD ongeveer € 5,53, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.