EV-database

Nissan Ariya vs BMW i4

Met 500 en 521 km WLTP-bereik liggen de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh en de BMW i4 M50 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh (middelgrote SUV, 2023) en de BMW i4 M50 (sedan, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNissan Ariya e-4ORCE 87 kWhBMW i4 M50
Bruikbare accu87 kWh81 kWh
WLTP-bereik500 km521 km
Verbruik (berekend)17,4 kWh/100 km15,5 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW205 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 45 min± 27 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 116 km± 204 km
Thuisladen per 100 km€ 4,87€ 4,35
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de BMW i4 M50 beter met 521 tegen 500 km — 21 km ofwel ±4% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW i4 M50: 26,8 tegenover 45,3 minuten — een verschil van 18,6 minuten (±41%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh zo'n 116 km bij en bij de BMW i4 M50 ongeveer 204 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de BMW i4 M50 voor: 15,5 versus 17,4 kWh/100 km, oftewel 1,9 kWh/100 km (zo'n 11%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 77,82.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de BMW i4 M50 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh en BMW i4 M50.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh of de BMW i4 M50?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh indicatief ±45 minuten en bij de BMW i4 M50 ±27 minuten (piek 130 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nissan Ariya en de BMW i4?

Volgens de WLTP-opgave 500 km tegenover 521 km — een verschil van 21 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ongeveer € 4,87 en met de BMW i4 M50 ongeveer € 4,35, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 87 kWh over 500 km voor de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh, 81 kWh over 521 km voor de BMW i4 M50. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.