Nio ET5 vs BMW iX1
Met 456 en 475 km WLTP-bereik liggen de Nio ET5 75 kWh en de BMW iX1 eDrive20 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) en de BMW iX1 eDrive20 (compacte SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nio ET5 75 kWh | BMW iX1 eDrive20 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 65 kWh |
| WLTP-bereik | 456 km | 475 km |
| Verbruik (berekend) | 16,4 kWh/100 km | 13,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 140 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 34 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 132 km | ± 147 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,61 | € 3,83 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de BMW iX1 eDrive20: 475 tegenover 456 km — een verschil van 19 km (±4%).
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BMW iX1 eDrive20 beter met 33,9 tegen 36,3 minuten — 2,4 minuten ofwel ±7% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nio ET5 75 kWh zo'n 132 km bij en bij de BMW iX1 eDrive20 ongeveer 147 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de BMW iX1 eDrive20 voor: 13,7 versus 16,4 kWh/100 km, oftewel 2,8 kWh/100 km (zo'n 17%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 116,05 verschil.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BMW iX1 eDrive20 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Nio ET5 75 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Nio ET5 75 kWh en BMW iX1 eDrive20.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nio ET5 75 kWh of de BMW iX1 eDrive20?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio ET5 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de BMW iX1 eDrive20 ±34 minuten (piek 140 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nio ET5 en de BMW iX1?
Volgens de WLTP-opgave 456 km tegenover 475 km — een verschil van 19 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61 en met de BMW iX1 eDrive20 ongeveer € 3,83, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Nio ET5 en BMW iX1?
De 140- en 130-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±36 en ±34 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.