Nio EL6 vs Skoda Enyaq
Met 406 en 412 km WLTP-bereik liggen de Nio EL6 75 kWh en de Skoda Enyaq 60 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Nio EL6 75 kWh (middelgrote SUV, 2023) en de Skoda Enyaq 60 (middelgrote SUV, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nio EL6 75 kWh | Skoda Enyaq 60 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 58 kWh |
| WLTP-bereik | 406 km | 412 km |
| Verbruik (berekend) | 18,5 kWh/100 km | 14,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 140 kW | 120 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 33 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 117 km | ± 132 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,17 | € 3,94 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Skoda Enyaq 60: 412 tegenover 406 km — een verschil van 6 km (±1%).
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Skoda Enyaq 60: 32,7 tegenover 36,3 minuten — een verschil van 3,5 minuten (±10%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±117 km (bij de Nio EL6 75 kWh) tegenover ±132 km (bij de Skoda Enyaq 60) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Skoda Enyaq 60: 14,1 tegenover 18,5 kWh/100 km — een verschil van 4,4 kWh/100 km (±24%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 184,60.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Skoda Enyaq 60 de meeste punten. Wie de Nio EL6 75 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Nio EL6 75 kWh en Skoda Enyaq 60.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nio EL6 75 kWh of de Skoda Enyaq 60?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio EL6 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de Skoda Enyaq 60 ±33 minuten (piek 140 vs 120 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Nio EL6 75 kWh haalt 406 km WLTP, de Skoda Enyaq 60 412 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio EL6 75 kWh ongeveer € 5,17 en met de Skoda Enyaq 60 ongeveer € 3,94, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.