Nio EL6 vs Renault 5 E-Tech
Nio EL6 75 kWh of Renault 5 E-Tech 52 kWh: op papier 406 en 410 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de Nio EL6 75 kWh (middelgrote SUV, 2023) en de Renault 5 E-Tech 52 kWh (compacte hatchback, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nio EL6 75 kWh | Renault 5 E-Tech 52 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 52 kWh |
| WLTP-bereik | 406 km | 410 km |
| Verbruik (berekend) | 18,5 kWh/100 km | 12,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 140 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 117 km | ± 122 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,17 | € 3,55 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Renault 5 E-Tech 52 kWh: 410 tegenover 406 km — een verschil van 4 km (±1%).
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Renault 5 E-Tech 52 kWh beter met 35,2 tegen 36,3 minuten — 1,1 minuten ofwel ±3% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nio EL6 75 kWh zo'n 117 km bij en bij de Renault 5 E-Tech 52 kWh ongeveer 122 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Renault 5 E-Tech 52 kWh aan het langste eind met 12,7 om 18,5 kWh/100 km; dat scheelt 5,8 kWh/100 km, ruwweg 31%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 243,18 verschil.
Alleen de Renault 5 E-Tech 52 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Renault 5 E-Tech 52 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nio EL6 75 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Nio EL6 75 kWh en Renault 5 E-Tech 52 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nio EL6 75 kWh of de Renault 5 E-Tech 52 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio EL6 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de Renault 5 E-Tech 52 kWh ±35 minuten (piek 140 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nio EL6 en de Renault 5 E-Tech?
Volgens de WLTP-opgave 406 km tegenover 410 km — een verschil van 4 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio EL6 75 kWh ongeveer € 5,17 en met de Renault 5 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,55, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 75 kWh over 406 km voor de Nio EL6 75 kWh, 52 kWh over 410 km voor de Renault 5 E-Tech 52 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.