Mini Countryman vs VinFast VF 8
Met 433 en 447 km WLTP-bereik liggen de Mini Countryman SE ALL4 en de VinFast VF 8 Extended Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de Mini Countryman SE ALL4 (compacte SUV, 2024) naast de VinFast VF 8 Extended Range (middelgrote SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mini Countryman SE ALL4 | VinFast VF 8 Extended Range |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 64,6 kWh | 87,7 kWh |
| WLTP-bereik | 433 km | 447 km |
| Verbruik (berekend) | 14,9 kWh/100 km | 19,6 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 135 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 34 min | ± 44 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 135 km | ± 107 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,18 | € 5,49 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de VinFast VF 8 Extended Range voor: 447 versus 433 km, oftewel 14 km (zo'n 3%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Mini Countryman SE ALL4: 33,7 tegenover 44 minuten — een verschil van 10,3 minuten (±24%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±135 km (bij de Mini Countryman SE ALL4) tegenover ±107 km (bij de VinFast VF 8 Extended Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Mini Countryman SE ALL4 voor: 14,9 versus 19,6 kWh/100 km, oftewel 4,7 kWh/100 km (zo'n 24%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 197,42.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Mini Countryman SE ALL4 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De VinFast VF 8 Extended Range kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mini Countryman SE ALL4 en VinFast VF 8 Extended Range.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mini Countryman SE ALL4 of de VinFast VF 8 Extended Range?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Countryman SE ALL4 indicatief ±34 minuten en bij de VinFast VF 8 Extended Range ±44 minuten (piek 130 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mini Countryman SE ALL4 haalt 433 km WLTP, de VinFast VF 8 Extended Range 447 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer € 4,18 en met de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer € 5,49, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Mini Countryman en VinFast VF 8?
De 130- en 135-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±34 en ±44 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.