Mini Countryman vs MG MG4
De Mini Countryman SE ALL4 en de MG MG4 Comfort 64 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (433 vs 450 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mini Countryman SE ALL4 (compacte SUV, 2024) en de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mini Countryman SE ALL4 | MG MG4 Comfort 64 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 64,6 kWh | 61,7 kWh |
| WLTP-bereik | 433 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 14,9 kWh/100 km | 13,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 135 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 34 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 135 km | ± 153 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,18 | € 3,84 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 450 om 433 km; dat scheelt 17 km, ruwweg 4%.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 31 om 33,7 minuten; dat scheelt 2,7 minuten, ruwweg 8%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±135 km (bij de Mini Countryman SE ALL4) tegenover ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de MG MG4 Comfort 64 kWh beter met 13,7 tegen 14,9 kWh/100 km — 1,2 kWh/100 km ofwel ±8% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 50,74.
Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG MG4 Comfort 64 kWh de meeste punten. Wie de Mini Countryman SE ALL4 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mini Countryman SE ALL4 en MG MG4 Comfort 64 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mini Countryman SE ALL4 of de MG MG4 Comfort 64 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Countryman SE ALL4 indicatief ±34 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 130 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mini Countryman SE ALL4 haalt 433 km WLTP, de MG MG4 Comfort 64 kWh 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer € 4,18 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.