EV-database

Mini Countryman vs BMW iX1

Met 433 en 440 km WLTP-bereik liggen de Mini Countryman SE ALL4 en de BMW iX1 xDrive30 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Mini Countryman SE ALL4 (compacte SUV, 2024) en de BMW iX1 xDrive30 (compacte SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMini Countryman SE ALL4BMW iX1 xDrive30
Bruikbare accu64,6 kWh65 kWh
WLTP-bereik433 km440 km
Verbruik (berekend)14,9 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 34 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 135 km± 136 km
Thuisladen per 100 km€ 4,18€ 4,14
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BMW iX1 xDrive30 aan het langste eind met 440 om 433 km; dat scheelt 7 km, ruwweg 2%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Mini Countryman SE ALL4 beter met 33,7 tegen 33,9 minuten — 0,2 minuten ofwel ±1% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mini Countryman SE ALL4 zo'n 135 km bij en bij de BMW iX1 xDrive30 ongeveer 136 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de BMW iX1 xDrive30 aan het langste eind met 14,8 om 14,9 kWh/100 km; dat scheelt 0,1 kWh/100 km, ruwweg 1%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 6,15 verschil.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BMW iX1 xDrive30 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mini Countryman SE ALL4 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Mini Countryman SE ALL4 en BMW iX1 xDrive30.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mini Countryman SE ALL4 of de BMW iX1 xDrive30?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Countryman SE ALL4 indicatief ±34 minuten en bij de BMW iX1 xDrive30 ±34 minuten (piek 130 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Mini Countryman SE ALL4 haalt 433 km WLTP, de BMW iX1 xDrive30 440 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer € 4,18 en met de BMW iX1 xDrive30 ongeveer € 4,14, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.