Mini Cooper vs Renault 4 E-Tech
Met 402 en 409 km WLTP-bereik liggen de Mini Cooper SE en de Renault 4 E-Tech 52 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Mini Cooper SE (compacte hatchback, 2024) en de Renault 4 E-Tech 52 kWh (compacte SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mini Cooper SE | Renault 4 E-Tech 52 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 49,2 kWh | 52 kWh |
| WLTP-bereik | 402 km | 409 km |
| Verbruik (berekend) | 12,2 kWh/100 km | 12,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 95 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 120 km | ± 122 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,43 | € 3,56 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Renault 4 E-Tech 52 kWh aan het langste eind met 409 om 402 km; dat scheelt 7 km, ruwweg 2%.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Mini Cooper SE aan het langste eind met 35,1 om 35,2 minuten; dat scheelt 0,1 minuten, ruwweg 0%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mini Cooper SE zo'n 120 km bij en bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer 122 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Mini Cooper SE beter met 12,2 tegen 12,7 kWh/100 km — 0,5 kWh/100 km ofwel ±4% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 19,96.
Alleen de Renault 4 E-Tech 52 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Mini Cooper SE er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Renault 4 E-Tech 52 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mini Cooper SE en Renault 4 E-Tech 52 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mini Cooper SE of de Renault 4 E-Tech 52 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Cooper SE indicatief ±35 minuten en bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh ±35 minuten (piek 95 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mini Cooper en de Renault 4 E-Tech?
Volgens de WLTP-opgave 402 km tegenover 409 km — een verschil van 7 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Cooper SE ongeveer € 3,43 en met de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,56, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 49,2 kWh over 402 km voor de Mini Cooper SE, 52 kWh over 409 km voor de Renault 4 E-Tech 52 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.