EV-database

Mini Cooper vs Nissan Ariya

Met 402 en 403 km WLTP-bereik liggen de Mini Cooper SE en de Nissan Ariya 63 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Mini Cooper SE (compacte hatchback, 2024) en de Nissan Ariya 63 kWh (middelgrote SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMini Cooper SENissan Ariya 63 kWh
Bruikbare accu49,2 kWh63 kWh
WLTP-bereik402 km403 km
Verbruik (berekend)12,2 kWh/100 km15,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)95 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 33 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 120 km± 129 km
Thuisladen per 100 km€ 3,43€ 4,38
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Nissan Ariya 63 kWh aan het langste eind met 403 om 402 km; dat scheelt 1 km, ruwweg 0%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Nissan Ariya 63 kWh voor: 32,8 versus 35,1 minuten, oftewel 2,3 minuten (zo'n 6%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mini Cooper SE zo'n 120 km bij en bij de Nissan Ariya 63 kWh ongeveer 129 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Mini Cooper SE beter met 12,2 tegen 15,6 kWh/100 km — 3,4 kWh/100 km ofwel ±22% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 142,55.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya 63 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Nissan Ariya 63 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mini Cooper SE kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mini Cooper SE en Nissan Ariya 63 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mini Cooper SE of de Nissan Ariya 63 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Cooper SE indicatief ±35 minuten en bij de Nissan Ariya 63 kWh ±33 minuten (piek 95 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mini Cooper en de Nissan Ariya?

Volgens de WLTP-opgave 402 km tegenover 403 km — een verschil van 1 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Cooper SE ongeveer € 3,43 en met de Nissan Ariya 63 kWh ongeveer € 4,38, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.