EV-database

Mini Cooper vs Nio EL6

Met 402 en 406 km WLTP-bereik liggen de Mini Cooper SE en de Nio EL6 75 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mini Cooper SE (compacte hatchback, 2024) en de Nio EL6 75 kWh (middelgrote SUV, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMini Cooper SENio EL6 75 kWh
Bruikbare accu49,2 kWh75 kWh
WLTP-bereik402 km406 km
Verbruik (berekend)12,2 kWh/100 km18,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)95 kW140 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 36 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 120 km± 117 km
Thuisladen per 100 km€ 3,43€ 5,17
AandrijvingFWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Nio EL6 75 kWh: 406 tegenover 402 km — een verschil van 4 km (±1%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Mini Cooper SE voor: 35,1 versus 36,3 minuten, oftewel 1,2 minuten (zo'n 3%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±120 km (bij de Mini Cooper SE) tegenover ±117 km (bij de Nio EL6 75 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Mini Cooper SE voor: 12,2 versus 18,5 kWh/100 km, oftewel 6,2 kWh/100 km (zo'n 34%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 261,83 verschil.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Mini Cooper SE er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nio EL6 75 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mini Cooper SE en Nio EL6 75 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mini Cooper SE of de Nio EL6 75 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Cooper SE indicatief ±35 minuten en bij de Nio EL6 75 kWh ±36 minuten (piek 95 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Mini Cooper SE haalt 402 km WLTP, de Nio EL6 75 kWh 406 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Cooper SE ongeveer € 3,43 en met de Nio EL6 75 kWh ongeveer € 5,17, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Mini Cooper en Nio EL6?

De 95- en 140-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±35 en ±36 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.