EV-database

MG S5 EV vs Toyota bZ4X

De MG S5 EV 64 kWh en de Toyota bZ4X FWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (480 vs 513 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025) en de Toyota bZ4X FWD (middelgrote SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG S5 EV 64 kWhToyota bZ4X FWD
Bruikbare accu62 kWh64 kWh
WLTP-bereik480 km513 km
Verbruik (berekend)12,9 kWh/100 km12,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)139 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 29 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 167 km± 186 km
Thuisladen per 100 km€ 3,62€ 3,49
AandrijvingRWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Toyota bZ4X FWD voor: 513 versus 480 km, oftewel 33 km (zo'n 7%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Toyota bZ4X FWD aan het langste eind met 28,9 om 30,2 minuten; dat scheelt 1,3 minuten, ruwweg 4%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG S5 EV 64 kWh zo'n 167 km bij en bij de Toyota bZ4X FWD ongeveer 186 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Toyota bZ4X FWD: 12,5 tegenover 12,9 kWh/100 km — een verschil van 0,4 kWh/100 km (±3%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 18,52.

Alleen de MG S5 EV 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Toyota bZ4X FWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de MG S5 EV 64 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG S5 EV 64 kWh en Toyota bZ4X FWD.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG S5 EV 64 kWh of de Toyota bZ4X FWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG S5 EV 64 kWh indicatief ±30 minuten en bij de Toyota bZ4X FWD ±29 minuten (piek 139 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG S5 EV en de Toyota bZ4X?

Volgens de WLTP-opgave 480 km tegenover 513 km — een verschil van 33 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62 en met de Toyota bZ4X FWD ongeveer € 3,49, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van MG S5 EV en Toyota bZ4X?

De 139- en 150-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±30 en ±29 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.