MG S5 EV vs Tesla Model Y
Met 480 en 514 km WLTP-bereik liggen de MG S5 EV 64 kWh en de Tesla Model Y Performance in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025) en de Tesla Model Y Performance (middelgrote SUV, 2025) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG S5 EV 64 kWh | Tesla Model Y Performance |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 62 kWh | 75 kWh |
| WLTP-bereik | 480 km | 514 km |
| Verbruik (berekend) | 12,9 kWh/100 km | 14,6 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 139 kW | 250 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 30 min | ± 20 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 167 km | ± 266 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,62 | € 4,09 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Tesla Model Y Performance: 514 tegenover 480 km — een verschil van 34 km (±7%).
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Tesla Model Y Performance aan het langste eind met 20,3 om 30,2 minuten; dat scheelt 9,9 minuten, ruwweg 33%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG S5 EV 64 kWh zo'n 167 km bij en bij de Tesla Model Y Performance ongeveer 266 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de MG S5 EV 64 kWh beter met 12,9 tegen 14,6 kWh/100 km — 1,7 kWh/100 km ofwel ±11% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 70,34.
Alleen de MG S5 EV 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Tesla Model Y Performance de meeste punten. Wie de MG S5 EV 64 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: MG S5 EV 64 kWh en Tesla Model Y Performance.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG S5 EV 64 kWh of de Tesla Model Y Performance?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG S5 EV 64 kWh indicatief ±30 minuten en bij de Tesla Model Y Performance ±20 minuten (piek 139 vs 250 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG S5 EV en de Tesla Model Y?
Volgens de WLTP-opgave 480 km tegenover 514 km — een verschil van 34 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62 en met de Tesla Model Y Performance ongeveer € 4,09, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 62 kWh over 480 km voor de MG S5 EV 64 kWh, 75 kWh over 514 km voor de Tesla Model Y Performance. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.