EV-database

MG S5 EV vs Kia EV9

De MG S5 EV 64 kWh en de Kia EV9 AWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (480 vs 505 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025) en de Kia EV9 AWD (grote SUV, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG S5 EV 64 kWhKia EV9 AWD
Bruikbare accu62 kWh99,8 kWh
WLTP-bereik480 km505 km
Verbruik (berekend)12,9 kWh/100 km19,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)139 kW210 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 32 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 167 km± 165 km
Thuisladen per 100 km€ 3,62€ 5,53
AandrijvingRWDAWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Kia EV9 AWD: 505 tegenover 480 km — een verschil van 25 km (±5%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de MG S5 EV 64 kWh beter met 30,2 tegen 32,2 minuten — 2 minuten ofwel ±6% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG S5 EV 64 kWh zo'n 167 km bij en bij de Kia EV9 AWD ongeveer 165 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de MG S5 EV 64 kWh beter met 12,9 tegen 19,8 kWh/100 km — 6,8 kWh/100 km ofwel ±35% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 287,52.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG S5 EV 64 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Kia EV9 AWD niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG S5 EV 64 kWh en Kia EV9 AWD.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG S5 EV 64 kWh of de Kia EV9 AWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG S5 EV 64 kWh indicatief ±30 minuten en bij de Kia EV9 AWD ±32 minuten (piek 139 vs 210 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG S5 EV en de Kia EV9?

Volgens de WLTP-opgave 480 km tegenover 505 km — een verschil van 25 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62 en met de Kia EV9 AWD ongeveer € 5,53, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 62 kWh over 480 km voor de MG S5 EV 64 kWh, 99,8 kWh over 505 km voor de Kia EV9 AWD. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.