MG MG4 vs Jeep Avenger
Met 350 en 400 km WLTP-bereik liggen de MG MG4 Standard 51 kWh en de Jeep Avenger Elektrisch in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022) en de Jeep Avenger Elektrisch (compacte SUV, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Standard 51 kWh | Jeep Avenger Elektrisch |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 50,8 kWh | 51 kWh |
| WLTP-bereik | 350 km | 400 km |
| Verbruik (berekend) | 14,5 kWh/100 km | 12,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 6,6 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 117 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 29 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 125 km | ± 122 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,06 | € 3,57 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Jeep Avenger Elektrisch beter met 400 tegen 350 km — 50 km ofwel ±14% uit elkaar.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de MG MG4 Standard 51 kWh aan het langste eind met 29,4 om 34,5 minuten; dat scheelt 5,1 minuten, ruwweg 15%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±125 km (bij de MG MG4 Standard 51 kWh) tegenover ±122 km (bij de Jeep Avenger Elektrisch) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Jeep Avenger Elektrisch aan het langste eind met 12,8 om 14,5 kWh/100 km; dat scheelt 1,8 kWh/100 km, ruwweg 12%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 74,10.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Jeep Avenger Elektrisch met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Jeep Avenger Elektrisch de meeste punten. Wie de MG MG4 Standard 51 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: MG MG4 Standard 51 kWh en Jeep Avenger Elektrisch.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Standard 51 kWh of de Jeep Avenger Elektrisch?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Standard 51 kWh indicatief ±29 minuten en bij de Jeep Avenger Elektrisch ±35 minuten (piek 117 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 6,6 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG MG4 en de Jeep Avenger?
Volgens de WLTP-opgave 350 km tegenover 400 km — een verschil van 50 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06 en met de Jeep Avenger Elektrisch ongeveer € 3,57, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 50,8 kWh over 350 km voor de MG MG4 Standard 51 kWh, 51 kWh over 400 km voor de Jeep Avenger Elektrisch. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.