MG MG4 vs Hyundai Inster
MG MG4 Standard 51 kWh of Hyundai Inster Long Range: op papier 350 en 370 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022) en de Hyundai Inster Long Range (stadsauto, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Standard 51 kWh | Hyundai Inster Long Range |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 50,8 kWh | 49 kWh |
| WLTP-bereik | 350 km | 370 km |
| Verbruik (berekend) | 14,5 kWh/100 km | 13,2 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 6,6 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 117 kW | 85 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 29 min | ± 39 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 125 km | ± 99 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,06 | € 3,71 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Hyundai Inster Long Range beter met 370 tegen 350 km — 20 km ofwel ±6% uit elkaar.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de MG MG4 Standard 51 kWh voor: 29,4 versus 39,1 minuten, oftewel 9,6 minuten (zo'n 25%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±125 km (bij de MG MG4 Standard 51 kWh) tegenover ±99 km (bij de Hyundai Inster Long Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Hyundai Inster Long Range: 13,2 tegenover 14,5 kWh/100 km — een verschil van 1,3 kWh/100 km (±9%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 53,38.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Hyundai Inster Long Range met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Hyundai Inster Long Range de meeste punten. Wie de MG MG4 Standard 51 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: MG MG4 Standard 51 kWh en Hyundai Inster Long Range.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Standard 51 kWh of de Hyundai Inster Long Range?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Standard 51 kWh indicatief ±29 minuten en bij de Hyundai Inster Long Range ±39 minuten (piek 117 vs 85 kW). AC-laden gaat met maximaal 6,6 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG MG4 en de Hyundai Inster?
Volgens de WLTP-opgave 350 km tegenover 370 km — een verschil van 20 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06 en met de Hyundai Inster Long Range ongeveer € 3,71, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.