MG MG4 vs Xpeng G9
MG MG4 Extended Range 77 kWh of Xpeng G9 Long Range: op papier 520 en 520 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG MG4 Extended Range 77 kWh (hatchback, 2023) en de Xpeng G9 Long Range (grote SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Extended Range 77 kWh | Xpeng G9 Long Range |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 74,4 kWh | 93,1 kWh |
| WLTP-bereik | 520 km | 520 km |
| Verbruik (berekend) | 14,3 kWh/100 km | 17,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 144 kW | 300 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 21 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 156 km | ± 260 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,01 | € 5,01 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 520 km.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Xpeng G9 Long Range voor: 21 versus 35 minuten, oftewel 14 minuten (zo'n 40%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±156 km (bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh) tegenover ±260 km (bij de Xpeng G9 Long Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de MG MG4 Extended Range 77 kWh: 14,3 tegenover 17,9 kWh/100 km — een verschil van 3,6 kWh/100 km (±20%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 151,04.
Conclusie
Op deze laaddata houden de twee elkaar in evenwicht: elk wint op andere punten. Kies dan op prijs, ruimte en uitrusting. Bekijk de volledige laadgidsen: MG MG4 Extended Range 77 kWh en Xpeng G9 Long Range.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Extended Range 77 kWh of de Xpeng G9 Long Range?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh indicatief ±35 minuten en bij de Xpeng G9 Long Range ±21 minuten (piek 144 vs 300 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG MG4 en de Xpeng G9?
Volgens de WLTP-opgave 520 km tegenover 520 km — een verschil van 0 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Extended Range 77 kWh ongeveer € 4,01 en met de Xpeng G9 Long Range ongeveer € 5,01, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.