EV-database

MG MG4 vs Peugeot e-3008

De MG MG4 Extended Range 77 kWh en de Peugeot e-3008 73 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (520 vs 527 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de MG MG4 Extended Range 77 kWh (hatchback, 2023) naast de Peugeot e-3008 73 kWh (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG MG4 Extended Range 77 kWhPeugeot e-3008 73 kWh
Bruikbare accu74,4 kWh73 kWh
WLTP-bereik520 km527 km
Verbruik (berekend)14,3 kWh/100 km13,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)144 kW160 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 156 km± 179 km
Thuisladen per 100 km€ 4,01€ 3,88
AandrijvingRWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Peugeot e-3008 73 kWh: 527 tegenover 520 km — een verschil van 7 km (±1%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Peugeot e-3008 73 kWh voor: 30,9 versus 35 minuten, oftewel 4,1 minuten (zo'n 12%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±156 km (bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh) tegenover ±179 km (bij de Peugeot e-3008 73 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Peugeot e-3008 73 kWh voor: 13,9 versus 14,3 kWh/100 km, oftewel 0,5 kWh/100 km (zo'n 3%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 19,14.

Alleen de MG MG4 Extended Range 77 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Peugeot e-3008 73 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de MG MG4 Extended Range 77 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG MG4 Extended Range 77 kWh en Peugeot e-3008 73 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG MG4 Extended Range 77 kWh of de Peugeot e-3008 73 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Extended Range 77 kWh indicatief ±35 minuten en bij de Peugeot e-3008 73 kWh ±31 minuten (piek 144 vs 160 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG MG4 en de Peugeot e-3008?

Volgens de WLTP-opgave 520 km tegenover 527 km — een verschil van 7 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Extended Range 77 kWh ongeveer € 4,01 en met de Peugeot e-3008 73 kWh ongeveer € 3,88, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.