MG MG4 vs Subaru Solterra
MG MG4 Comfort 64 kWh of Subaru Solterra: op papier 450 en 465 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) en de Subaru Solterra (middelgrote SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Comfort 64 kWh | Subaru Solterra |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 61,7 kWh | 64 kWh |
| WLTP-bereik | 450 km | 465 km |
| Verbruik (berekend) | 13,7 kWh/100 km | 13,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 29 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 153 km | ± 169 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,84 | € 3,85 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Subaru Solterra: 465 tegenover 450 km — een verschil van 15 km (±3%).
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Subaru Solterra beter met 28,9 tegen 31 minuten — 2,1 minuten ofwel ±7% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) tegenover ±169 km (bij de Subaru Solterra) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de MG MG4 Comfort 64 kWh: 13,7 tegenover 13,8 kWh/100 km — een verschil van 0,1 kWh/100 km (±0%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 2,20 verschil.
Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Subaru Solterra de meeste punten. Wie de MG MG4 Comfort 64 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: MG MG4 Comfort 64 kWh en Subaru Solterra.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Subaru Solterra?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Subaru Solterra ±29 minuten (piek 135 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de MG MG4 Comfort 64 kWh haalt 450 km WLTP, de Subaru Solterra 465 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Subaru Solterra ongeveer € 3,85, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.