EV-database

MG MG4 vs Renault Megane E-Tech

De MG MG4 Comfort 64 kWh en de Renault Megane E-Tech EV60 zitten qua bereik dicht bij elkaar (450 vs 450 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) naast de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG MG4 Comfort 64 kWhRenault Megane E-Tech EV60
Bruikbare accu61,7 kWh60 kWh
WLTP-bereik450 km450 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km13,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)135 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 153 km± 151 km
Thuisladen per 100 km€ 3,84€ 3,73
AandrijvingRWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 450 km.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 31 om 31,3 minuten; dat scheelt 0,3 minuten, ruwweg 1%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG MG4 Comfort 64 kWh zo'n 153 km bij en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer 151 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Renault Megane E-Tech EV60 beter met 13,3 tegen 13,7 kWh/100 km — 0,4 kWh/100 km ofwel ±3% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 15,87 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op deze laaddata houden de twee elkaar in evenwicht: elk wint op andere punten. Kies dan op prijs, ruimte en uitrusting. Bekijk de volledige laadgidsen: MG MG4 Comfort 64 kWh en Renault Megane E-Tech EV60.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Renault Megane E-Tech EV60?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ±31 minuten (piek 135 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de MG MG4 Comfort 64 kWh haalt 450 km WLTP, de Renault Megane E-Tech EV60 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van MG MG4 en Renault Megane E-Tech?

De 135- en 130-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±31 en ±31 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.