MG MG4 vs Nio ET5
Met 450 en 456 km WLTP-bereik liggen de MG MG4 Comfort 64 kWh en de Nio ET5 75 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) naast de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Comfort 64 kWh | Nio ET5 75 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 61,7 kWh | 75 kWh |
| WLTP-bereik | 450 km | 456 km |
| Verbruik (berekend) | 13,7 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 140 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 153 km | ± 132 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,84 | € 4,61 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Nio ET5 75 kWh aan het langste eind met 456 om 450 km; dat scheelt 6 km, ruwweg 1%.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de MG MG4 Comfort 64 kWh beter met 31 tegen 36,3 minuten — 5,3 minuten ofwel ±15% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG MG4 Comfort 64 kWh zo'n 153 km bij en bij de Nio ET5 75 kWh ongeveer 132 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 13,7 versus 16,4 kWh/100 km, oftewel 2,7 kWh/100 km (zo'n 17%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 114,92.
Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Comfort 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nio ET5 75 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: MG MG4 Comfort 64 kWh en Nio ET5 75 kWh.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Nio ET5 75 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Nio ET5 75 kWh ±36 minuten (piek 135 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG MG4 en de Nio ET5?
Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 456 km — een verschil van 6 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh, 75 kWh over 456 km voor de Nio ET5 75 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.